Home → Departments → Information Science & Engg

Placement Details

Year No. of Students Placed
2010-11 17
2011-12 20
2012-13 06
2013-14 16
2014-15 10 (in progress)

2014-2015 Batch Placed List   - Click Here

Sl. No. Name Company
1 Shwetha H S TCS
2 Nikhitha M N TCS
3 Preetham P TCS
4 Umesh Singh TCS,Global Edge
5 Vyshnavi S TCS
6 Chaithra R K TCS
7 Priyadarshini V TCS
8 Pooja S H TCS
9 Parag R Span Info Tech
10 Amritansh Unitel Networks

2013-2014 Batch Placed List   - Click Here

Sl. No. Name Company
1 Anthony Raj Starnet (Off Campus B'lore)
2 Haribhaskar.S iGate
3 Kalpashree.J Vyshnavi Infotech
4 Nithin.M.Telkar Tech-Mahindra
5 Sharath.V.Kumar iGate
6 Shwetha.P.L iGate
7 Sagar Ratan TechMahindra
8 Sarigam.K.P TCS
9 Avinash . S B Tulasi Technologies
10 Neetha Shetty Tulasi Technologies
11 Kushal Kaushik VTiger
12 Hemachandan A.S Accenture
13 Naganandini.S Accenture

2012-2013 Batch Placed List   - Click Here

Sl. No. Name Company
1 Aditya N Murthy TechMahindra
2 Akhilesh.R.N TechMahindra
3 Huda Kowser TCS
4 Likhitha.T.S TCS
5 Madhura.K.R TCS
6 Pallavi.A.N TCS

2011-2012 Batch Placed List   - Click Here

Sl. No. Name Company
1 Akshath.C.G Span Infotech
2 Ankit Kumar TCS, CGI
3 Ankit Kumar Choudhary iGate
4 Ashwini.K.M Span Infotech
5 Bharath Kumar.A.B TCS
6 Chaitra.G TCS
7 Hajira Khanum Accenture, Earnst & Young
8 Latha.Y.R TCS
9 Manish Bahadur MindTree
10 Nisha.S TCS
11 Pavithra.M.S TCS
12 Sheetal.R iGate
13 Shravya.M.P TCS
14 Shridevi.M TCS
15 Shruthi Shetty TCS
16 Siddharth Srivastava(Rej) MindTree, CGI
17 Smitha.K.S TCS
18 Sumit Sanyal MindTree
19 Vishwas.M TCS
20 Prakash M Wipro Technologies

2010-2011 Batch Placed List   - Click Here

Sl. No. Name Company
1 Choudhury Alisha Das TCS
2 Ganeshraj.R TCS
3 Karthik.R TCS
4 Kiran Kumar .C.P VIT
5 Kumar Ashish TCS
6 Kumar Prafulla TCS
7 Likhitha.K.R TCS
8 Navya Shree.K.J MindTree
9 Prashanth.M.J iGate, MindTree
10 Prem Kumar.K.T Global Edge Software
11 Pruthvi Patel Ks Techmahindra & Mahindra Satyam
12 Puneetha D.B Techmahindra & Mahindra Satyam
13 Raksha.R TCS
14 Ravi Kumar MY Worldspace
15 Showri Gowda.N.R MindTree
16 Sunil.N.G TCS
17 Supreeth.S TCS

2009-2010 Batch Placed List   - Click Here

Sl. No. Name Company
1 Akashnil Nandi Accenture, CGI
2 Anand Prakash Mishra TCS
3 Jayashree.K.N Accenture
4 Kumar Sonu Accenture, CGI
5 Madanlal.T HCL
6 Manish Anand TCS, CGI
7 Mridula Shekhar TCS
8 Pradeep.B HCL
9 Shruthi.H.N Ness Technologies
10 Shubha.S Ness Technologies
11 Yashith.H.M Accenture

2008-2009 Batch Placed List   - Click Here

Sl. No. Name Company
1 Anthony Raj Starnet (Off Campus B'lore)
2 Haribhaskar.S iGate
3 Kalpashree.J Vyshnavi Infotech
4 Nithin.M.Telkar Tech-Mahindra
5 Sharath.V.Kumar iGate
6 Shwetha.P.L iGate

2007-2008 Batch Placed List   - Click Here

Sl. No. Name Company
1 Amulya.A.C Accenture
2 Divakara.N Accenture, Tata Elxsi
3 Hemantha Kumara.M.S Tata Elxsi
4 Karthik M L LM Glasfiber
5 Nanjaraj.M.J Caritor
6 Nayana M R LM Glasfiber, IBM
7 PAWAN KUMAR M.R.       IBM
8 Prasanna Kumar.B.V Caritor , Tata Elxsi
9 Shilpa.M.C Tech Mahindra
10 Sindhu.N.R Accenture, Tata Elxsi

PLACEMENT COORDINATORS

Staff - T.S.Prabhakar
Student - Sunil N.G.